Dlaczego codzienne oczyszczanie skóry jest tak ważne?

30 marca 2022

Dlaczego codzienne oczyszczanie skóry jest tak ważne?

Dlaczego codzienne oczyszczanie skóry jest tak ważne?

Oczyszczanie skóry – dlaczego jest tak ważne?

 

Pielęgnacja domowa jest niezwykle istotna. Stanowi ona nie tylko uzupełnienie zabiegów gabinetowych, ale jest przede wszystkim podstawą terapii skór problematycznych czy kuracji anti-age. Niestety często jest niedoceniane, a przez to wykonywane niedokładnie.

 

Jak działają produkty oczyszczające ?

 

Działanie produktów oczyszczających polega nie tylko na usunięciu z powierzchni naskórka resztek makijażu, kremu ochronnego czy SPF, ale również kurzu, pyłków czy innych zanieczyszczeń środowiskowych, z którymi mamy styczność w ciągu dnia. W ten sposób jesteśmy w stanie wpłynąć na regulacje wydzielania sebum, rozszerzenie czy zwężenie się porów, a także przyspieszyć proces wymiany komórkowej.

 

Jakie błędy podczas oczyszczania popełniane są najczęściej?

 

  • Na ogół mamy do czynienia albo z niedokładnym, albo zbyt mocnym oczyszczaniem cery, które osłabiają jej barierę naskórkową.

 

  • Korzystanie z niewłaściwych produktów oczyszczających, powoduje, że zanieczyszczenia zalegające w naskórku zatykają pory. Wówczas tworzą się warunki idealne do rozwoju stanów zapalnych.

 

  • Natomiast przy zbyt silnym oczyszczaniu, skóra jest podrażniona i odwodniona, zaburza jest jej bariera hydrolipidowa. Skóra jest bardziej podatna na działanie szkodliwych czynników środowiskowych.

 

Oczyszczanie to nie tylko samo mycie skóry, ale również jej złuszczanie i tonizacja.

 

Warto pamiętać także o złuszczaniu martwego naskórka i stosowaniu peelingów. Oprócz usunięcia wierzchnich warstw rogowych skóry, peeling poprawi jej mikrokrążenie, a co za tym idzie – wpłynie na jej ogólny koloryt. Nie należy jednak wykonywać peelingów zbyt często, aby nie podrażnić skóry.

Kolejnym krokiem w procesie jej oczyszczania jest zastosowanie toniku, który nie tylko wyrównuje poziom pH skóry, wiele z nich ma w składzie substancje działające wyciszająco, nawilżająco, delikatnie złuszczająco czy antybakteryjnie. Stosowanie toniku pomaga zwiększyć wchłanianie kremów i serum, zwiększając ich skuteczność.

Podstawą zdrowej i pięknie wyglądającej skóry jest właściwie dobrane jej oczyszczanie. Czysta i zadbana skóra zdecydowanie lepiej spełnia swoje funkcje i działa wydajniej. Warto uświadomić sobie, że bez odpowiedniego oczyszczania cery nawet najlepsze zabiegi gabinetowe nie dadzą tak spektakularnych efektów.

 

Zapraszamy osoby w każdym wieku na konsultacje oraz zabiegi do naszych wykwalifikowanych kosmetologów.

Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę?

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 501 54 55 54

Umów wizytę
Napisz do nas
Formularz kontaktowy