Jak można poprawić wygląd profilu twarzy?

01 lipca 2019

Jak można poprawić wygląd profilu twarzy?

Jak można poprawić wygląd profilu twarzy?

Profil twarzy jest znacznie ważniejszy dla naszego wyglądu, niż zdajemy sobie z tego sprawę. Jeśli któryś z elementów naszej twarzy jest nieproporcjonalny, szczególnie wyraźnie będzie widać to, gdy stoimy bokiem. Większość osób niezadowolonych z wyglądu profilu twarzy skarży się na kształt swojego nosa, policzków lub podbródka. Na szczęście nowoczesna medycyna estetyczna ma do zaoferowania kilka minimalnie inwazyjnych sposobów korekty profilu twarzy.

Wiele osób chciałoby zmienić kształt swojego podbródka. Zabieg lipolizy iniekcyjnej z wykorzystaniem kwasu deoksycholowego pozwala na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolicy podbródka. Zabieg nie wymaga od pacjenta żadnych specjalnych przygotowań. Lipoliza trwa kilkanaście minut, polega na wykonaniu kilkudziesięciu nakłuć i iniekcji preparatu. Zwykle wykonuje się kilka serii zabiegów, a efekt jest długotrwały. U osób, które chcą bardziej diametralnie zmienić wygląd podbródka i linii żuchwy można zaproponować liposukcję i lifting twarzy.

Garbaty nos to kolejny element twarzy, który bardzo istotnie wpływa na wygląd naszego profilu. Oczywiście zawsze można zdecydować się na rynoplastykę, ale jest to zabieg dość mocno inwazyjny. Znacznie bezpieczniejszą alternatywą jest wstrzyknięcie wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego. Efekt zabiegu jest natychmiast widoczny i można go delikatnie stopniować, poprzez dostrzykiwanie preparatu.

Wraz z wiekiem nasze usta stają się zwykle coraz cieńsze i bardziej płaskie, przez co mogą być praktycznie niewidoczne, gdy patrzymy na siebie z profilu. Odpowiednia aplikacja wypełniaczy zawierających kwas hialuronowy zwykle pozwala szybko rozwiązać ten problem.

W przeszłości pacjentom często proponowano implanty policzków, by przywrócić twarzy utraconą objętość. Obecnie możemy osiągnąć atrakcyjny profil twarzy z jędrnymi uniesionymi policzkami, dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego lub nici PDO.

Jeśli nie odpowiada Ci wygląd profilu Twojej twarzy i chcesz go poprawić w minimalnie inwazyjny sposób, koniecznie skonsultuj się ze specjalistą medycyny estetycznej z naszej placówki medycznej. Szerokie spektrum oferowanych przez nas zabiegów pozwoli osiągnąć wymarzony profil.

Umów wizytę w klinice
medycyny estetycznej dr Paradowskiej
Napisz do nas
Formularz kontaktowy