Jakie są metody niechirurgicznego wyszczuplania sylwetki?

17 lipca 2019

Jakie są metody niechirurgicznego wyszczuplania sylwetki?

Jakie są metody niechirurgicznego wyszczuplania sylwetki?

Niechirurgiczne wyszczuplanie sylwetki to grupa minimalnie inwazyjnych zabiegów, które mają na celu usunięcie uporczywych depozytów tkanki tłuszczowej i poprawienie wyglądu różnych okolic ciała. Niechirurgiczne wyszczuplanie sylwetki najczęściej polega na połączeniu poniższych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej:

  • kriolipoliza – metoda, która polega na wykorzystaniu niskich temperatur do zniszczenia komórek tkanki tłuszczowej. Jest stosowana najczęściej w celu wyszczuplenia: brzucha, ud, ramion, pleców, podwójnego podbródka. Jeden zabieg trwa około 30-60 minut, a pacjent zwykle może od razu powrócić do zwykłej aktywności. Najczęściej wymagane jest wykonanie kilku zabiegów, by osiągnąć pożądany efekt.
  • laserowa lipoliza – jest to zabieg, podczas którego energia lasera jest stosowana w celu zniszczenia komórek tłuszczowych. Stosuje się go przede wszystkim w wyszczuplaniu brzucha i boków. Procedura trwa około 25 minut, a po nim pacjent od razu może wrócić do codziennej aktywności. Najczęściej konieczne jest wykonanie kilku sesji dla odpowiedniego efektu.
  • lipoliza falami radiowymi – podczas tej procedury fala radiowa rozbija komórki tkanki tłuszczowej. Najczęściej zalecana do wyszczuplenia okolic brzucha i boków. Jeden zabieg trwa zwykle około 60 minut. W większości przypadków wykonuje się kilka zabiegów, by osiągnąć odpowiedni efekt.
  • lipoliza iniekcyjna – polega na wstrzyknięciu kwasu deoksycholowego, który rozpuszcza tkankę tłuszczową. Zabieg zalecany przede wszystkim w modelowaniu podwójnego podbródka. Zwykle trwa około 30 minut, po zabiegu może być widoczny niewielki obrzęk i siniaki. Najczęściej wymagane jest wykonanie kilku zabiegów.

Wspomniane metody nie powinny być stosowane jako metoda redukcji masy ciała. Najlepszymi kandydatami do tych zabiegów są osoby o prawidłowej masie ciała, które chcą się pozbyć tkanki tłuszczowej z miejsc opornych na działanie ćwiczeń fizycznych. Najlepiej, jeśli osoby chętne na zabieg są zdrowe, niepalące i prowadzą zdrowy tryb życia.

Jeżeli jesteś szczupłą osobą, która boryka się z uporczywą tkanką tłuszczową w niektórych okolicach ciała, niechirurgiczne wyszczuplanie sylwetki jest idealną metodą dla Ciebie! Skonsultuj się ze specjalistą z zakresu medycyny estetycznej z naszej placówki, by opracować plan minimalnie inwazyjnej terapii.

Umów wizytę w klinice
medycyny estetycznej dr Paradowskiej
Napisz do nas
Formularz kontaktowy