Jakie są najlepsze metody korekty ust?

23 kwietnia 2019

Jakie są najlepsze metody korekty ust?

Jakie są najlepsze metody korekty ust?

Nowoczesna medycyna estetyczna ma do zaoferowania wiele metod pozwalających na poprawienie wyglądu naszych ust. Część z nich to zabiegi, których efekty utrzymują się tymczasowo, inne są metodami o długotrwałych skutkach.

Popularną, mało inwazyjną opcją jest stosowanie wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Pozwalają one uzyskać tymczasowy efekt pełniejszych ust, za stosunkowo niewielką cenę. Jeśli są podawane przez doświadczonego specjalistę medycyny estetycznej, ich działanie może utrzymywać się przez 4-12 miesięcy. Wypełniacze mogą zwiększyć objętość ust, zmienić ich kształt lub wygładzić zmarszczki. Zabieg wstrzyknięcia wypełniacza w usta trwa 15-30 minut, a efekt jest od razu widoczny. Skutki uboczne występują sporadycznie, zwykle jest to zaczerwienienie, obrzęk lub siniaki w okolicy wkłucia. Jeśli zabieg wykonuje specjalista, to poważne powikłania pojawiają się niezwykle rzadko.

Przeczytaj więcej o wypełniaczach -> czytaj więcej…

Iniekcje z tkanki tłuszczowej również mogą być wykorzystywane do powiększania ust. Zabieg ten zaczyna się od liposukcji, w celu pobrania tkanki tłuszczowej z innej części ciała. Następnie, po odpowiednim przygotowaniu, pobrana tkanka tłuszczowa pacjenta jest wykorzystywana do powiększenia ust. Metoda ta pozwala na osiągnięcie bardzo naturalnego efektu, który może utrzymywać się nawet przez kilka lat. Ze względu na fakt, że tkanka tłuszczowa jest tkanką własną pacjenta, ryzyko reakcji alergicznej jest praktycznie zerowe.

Kolejną metodą korekty ust jest wszczepienie implantów. Implanty te są wykonywane z miękkiego silikonu lub biodegradowalnej substancji. Wszczepienie implantu jest bardziej inwazyjne, niż metody opisywane powyżej i wymaga wykonania niewielkich nacięć w okolicy kącików ust. Rezultaty tego zabiegu mogą utrzymywać się przez wiele lat, a jeśli pacjent będzie chciał się pozbyć implantów, konieczne jest ich chirurgiczne usunięcie.

Jeżeli chcesz poprawić wygląd swoich ust, ale nie wiesz, jaką metodę wybrać, nasi specjaliści medycyny estetycznej chętnie pomogą w podjęciu właściwej decyzji.

Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę? Zapraszamy do kontaktu: 501 54 55 54

Umów wizytę w klinice
medycyny estetycznej dr Paradowskiej
Napisz do nas
Formularz kontaktowy