Mezoterapia – idealny sposób na zatrzymanie młodości

27 kwietnia 2022

Mezoterapia – idealny sposób na zatrzymanie młodości

Mezoterapia – idealny sposób na zatrzymanie młodości

Starzenie skóry jest procesem nieuniknionym, jednak medycyna estetyczna i kosmetologia oferują skuteczne sposoby opóźniania tego procesu. Jednym z najchętniej wybieranych zabiegów jest mezoterapia, czyli niechirurgiczny zabieg który pozwoli zachować pięknie i młodo wyglądającą skórę.

 

Co to jest mezoterapia ?

 

Mezoterapia to zabieg polegający na wprowadzeniu substancji aktywnych do głębszych warstw skóry. Jest to idealny zabieg opóźniający procesy starzenia się skóry, dedykowany kobietom jak i mężczyznom – w każdym wieku. Mezoterapia to zabieg dla osób, którym zależy na utrzymaniu jak najdłużej młodego i zdrowego wyglądu.

 

Jakie są rodzaje mezoterapii ?

 

W zależności od sposobu, w jaki substancja aktywna wprowadzana jest w głąb skóry wyróżniamy:

 

  • MEZOTERAPIA IGŁOWA – zabieg polega na wprowadzaniu substancji aktywnej w głąb skóry za pomocą igły,
  • MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA – polega na mechanicznym nakłuwaniu skóry urządzeniem wyposażonym w mikroigiełki,
  • MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA – polega na wprowadzeniu substancji czynnej w głąb skóry metodą elektroporacji.

 

Jakie efekty daje zabieg mezoterapii?

 

Mezoterapia to zabieg opóźniający procesy starzenia się skóry. Jest to idealny zabieg do biorewitalizacji skóry, czyli pobudzenia naturalnych procesów regeneracyjnych skóry. Jednak bez względu na to, na który rodzaj mezoterapii wybierzemy, uzyskamy efekt:

 

  • spłycenia zmarszczek,
  • poprawy jędrności i elastyczności skóry,
  • poprawę nawilżenia skóry,
  • wyrównanie kolorytu skóry.

 

Zabieg mezoterapii  wykonywany jest również w zakresie leczenia nadmiernego wypadania włosów oraz łysienia. Odpowiednio dobrane preparaty i substancje aktywne podczas zabiegu wzmacniają włosy oraz regenerują skórę i zapobiegają nawrotom łupieżu. Mezoterapia to również idealny zabieg do redukcji rozstępów, poprzez stymulowanie skóry do remodelingu i przebudowy.

 

Który rodzaj mezoterapii jest najlepszy?

 

Mezoterapia igłowa i mikroigłowa to zabiegi, które charakteryzuje pokonanie bariery naskórka, a to z kolei zwiększa efektywność działania podanych substancji aktywnych i w znacznym stopniu przyspiesza uzyskanie oczekiwanych rezultatów. Mikronakłucia skóry, zarówno przy pomocy igły, jak i urządzenia z mikroigiełkami, pobudzają skórę do samoregeneracji oraz syntezy nowych włókien kolagenowych i elastyny, które odpowiadają za elastyczność i sprężystość skóry.

Po zabiegu mezoterapii igłowej i mikroigłowej poprawa jędrności i elastyczności skóry widoczna jest już po pierwszym zabiegu. Te rodzaje mezoterapii są idealnym wyborem jeżeli zależy nam na redukcji i spłyceniu zmarszczek oraz wygładzeniu struktury skóry.

Z kolei, mezoterapia bezigłowa to zabieg polegający na wprowadzeniu substancji aktywnych pod skórę metodą elektroporacji. Zabieg mezoterapii bezigłowej jest wykonywany przy użyciu urządzenia wytwarzającego prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości, co czasowo zwiększa przepuszczalność błony komórkowej, otwierając w niej kanały hydrofilowe, którymi preparat dociera w konkretne miejsce w skórze.

Zabieg mezoterapii bezigłowej jest zabiegiem nieinwazyjnym i całkowicie bezpiecznym. Zauważalnym efektem po serii zabiegowej są odżywienie i nawilżenie skóry, jak również stopniowe spłycenie zmarszczek oraz poprawa napięcia skóry. Na efekty po-zabiegowe musimy poczekać jednak dłużej niż w przypadku mezoterapii igłowej i mikroigłowej.

 

Jak często należy wykonywać zabieg ?

 

W celu uzyskania jak najlepszych efektów po zabiegowych, zabieg mezoterapii rekomenduje się wykonać w serii zabiegowej od 4 do 7 zabiegów. Ilość zabiegów, jak również częstotliwość, w zależności od oczekiwań oraz stanu skóry pacjenta, ustalana jest indywidualnie przez specjalistę wykonującego zabieg podczas konsultacji.

W zależności od indywidualnych predyspozycji, efekt mezoterapii może utrzymywać się przez miesiące, a nawet lata. Jednak w celu utrzymania zdrowego i młodego wyglądu skóry jak najdłużej, warto po pierwszej serii zabiegowej wykonywać zabiegi przypominające.

 

Zapraszamy osoby w każdym wieku na konsultacje oraz zabiegi do naszych wykwalifikowanych kosmetologów.

Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę?

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 501 54 55 54

 

Umów wizytę w klinice
medycyny estetycznej dr Paradowskiej
Napisz do nas
Formularz kontaktowy