Na czym polega kriolipoliza?

02 lipca 2019

Na czym polega kriolipoliza?

Na czym polega kriolipoliza?

Kriolipoliza to nowoczesna, nieinwazyjna metoda, podczas której niska temperatura jest wykorzystywana do rozbijania komórek tkanki tłuszczowej (adipocytów). Komórki tkanki tłuszczowej są szczególnie wrażliwe na działanie zimna, w porównaniu z innymi komórkami naszego organizmu. Dzięki tej różnicy  możliwe jest usuwanie adipocytów bez uszkodzenia otaczających je tkanek.

Kriolipoliza jest obecnie jedną z najpopularniejszych niechirurgicznych metod redukcji tkanki tłuszczowej. Metoda ta jest najbardziej odpowiednia dla osób, które mimo stosowania diety i ćwiczeń nie mogą pozbyć się tkanki tłuszczowej z niechcianych miejsc. Zabieg ten jest bardzo bezpieczny i nie wymaga stosowania znieczulenia.

Kriolipoliza nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania. Po wstępnej ocenie wielkości i rozmieszczenia niepożądanej tkanki tłuszczowej, lekarz wybiera odpowiedni aplikator. Obszar, który ma zostać poddany zabiegowi zostaje zaznaczony, by ustalić miejsce ułożenia aplikatora. Następnie aplikator jest umieszczany nad leczonym obszarem i tkanka tłuszczowa jest zasysana do środka, a temperatura wewnątrz aplikatora spada. Po około godzinie aplikator jest usuwany, a obszar poddany zabiegowi jest masowany.

Ryzyko powikłań po kriolipolizie jest niewielkie, czasami może powstać niewielka asymetria tkanek lub siniaki. U mniej niż 1% osób występuje paradoksalna hiperplazja tkanki tłuszczowej, która polega na nieoczekiwanym zwiększeniu ilości adipocytów.

Po zabiegu pacjent może wrócić do codziennej aktywności. Niekiedy pacjenci odczuwają niewielki dyskomfort, przypominający ból po zakwasach. Uszkodzone w trakcie zabiegu komórki tkanki tłuszczowej są stopniowo eliminowane przez organizm, zwykle w czasie 4-6 miesięcy. Szacuje się, że można stracić do 25% tkanki tłuszczowej z obszaru poddanego zabiegowi. Efekty kriolipolizy powinny się utrzymać przynajmniej pół roku.

Umów wizytę w klinice
medycyny estetycznej dr Paradowskiej
Napisz do nas
Formularz kontaktowy