Poprawa konturu twarzy metodą wolumetrii

28 czerwca 2019

Poprawa konturu twarzy metodą wolumetrii

Wolumetria to nowoczesna metoda modelowania owalu twarzy, pozwalająca na przywrócenie młodzieńczego i odświeżonego wyglądu. Niewielka modyfikacja konturów twarzy umożliwia spłycenie zmarszczek i przywrócenie objętości np. w okolicy policzków. W celu wykonania wolumetrii wykorzystuje się tzw. wypełniacze.

Wolumetria jest metodą niechirurgiczną, minimalnie inwazyjną. Pozwala na korektę owalu twarzy w dużo krótszym czasie, niż operacja plastyczna oraz jest metodą dużo tańszą. Zabieg ten przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które z wiekiem lub w wyniku gwałtownego odchudzania utraciły jędrność twarzy.

Wolumetria jest wykonywana przede wszystkim przy użyciu kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w naszej skórze. Kwasy hialuronowe używane jako wypełniacze mają formę miękkiego żelu, który łatwo układa się pod skórą. Rezultaty wolumetrii nie są permanentne, ale utrzymują się przez dłuższy czas. Zwykle kwas hialuronowy jest naturalnie wchłaniany po około 6-12 miesiącach.

Poprawa konturów twarzy za pomocą wypełniaczy jest stosunkowo łatwa, ponieważ mogą one być wstrzykiwane pod skórę. Cząsteczki kwasu hialuronowego mają zdolność przyciągania cząsteczek wody, co sprawia, że skóra staje się dobrze nawilżona. Kolejną zaletą wypełniaczy jest fakt, że mogą być zastosowane do wypełniania zarówno drobnych jak i dużych powierzchni. Kwas hialuronowy należy jednak stosować z umiarem, by uniknąć efektu „spuchniętej” twarzy.

Co istotne, procedura wolumetrii nie wyłącza pacjentów z życia towarzyskiego i zawodowego i bezpośrednio po jego wykonaniu można wrócić do pracy, a efekt zabiegu jest natychmiast widoczny.

Najczęściej oczekiwany efekt jest osiągany poprzez podawanie kwasu hialuronowego w okolice skroni, kości jarzmowych, policzków i linii żuchwy.

Jeśli zastanawiasz się, czy wolumetria będzie dla Ciebie odpowiednią metodą poprawy kształtu twarzy, koniecznie skonsultuj się ze specjalistami z naszej placówki medycznej.

Umów wizytę w klinice
medycyny estetycznej dr Paradowskiej
Napisz do nas
Formularz kontaktowy