Tłusta skóra – jakie są sposoby, by sobie z nią radzić?

22 maja 2019

Tłusta skóra – jakie są sposoby, by sobie z nią radzić?

Tłusta skóra – jakie są sposoby, by sobie z nią radzić?

Przetłuszczająca się cera stanowi zwykle duże wyzwanie, jeśli chodzi o jej pielęgnację.  Wiele osób z tym problemem ma skłonność do stosowania produktów, które nadmiernie wysuszają skórę. Jest to błąd, ponieważ cera tłusta wymaga osiągnięcia odpowiedniej równowagi, pod względem jej nawilżenia, a nie całkowitego wyeliminowania produkowanego przez skórę łoju.

Główną przyczyną przetłuszczającej się cery są czynniki genetyczne. Na produkcję łoju wpływają między innymi hormony, a nadmierna aktywność gruczołów łojowych może utrzymywać się jeszcze długo po zakończeniu okresu dojrzewania. Czynniki środowiskowe, takie jak dieta, klimat czy nieprawidłowa pielęgnacja skóry również mogą zaostrzać ten stan. Tłusta cera często współistnieje z trądzikiem, a metody leczenia przetłuszczającej się skóry mogą także zmniejszać ilość wyprysków. W zależności od tego jak dużo łoju produkuje skóra, dostępne są różne metody leczenia i kontrolowania wyglądu cery.

W leczeniu tłustej cery znajdują zastosowanie przede wszystkim różnego rodzaju profesjonalne maseczki, peelingi chemiczne, mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny i terapia za pomocą IPL (ang. intense pulse light). Najlepsze rezultaty pozwala osiągnąć terapia łącząca różne techniki.

Połączenie mikrodermabrazji, czyli mechanicznego złuszczania skóry z peelingiem chemicznym pozwala na rozjaśnienie, wygładzenie i oczyszczenie tłustej skóry. Najpierw wykonywana jest mikrodermabrazja, a następnie peeling chemiczny, zwykle z wykorzystaniem kwasu glikolowego lub kwasów AHA. Po zabiegu skóra może złuszczać się przez kilka dni lub być lekko zaczerwieniona.

Leczenie za pomocą IPL pomaga w delikatnym stymulowaniu naturalnych procesów gojenia się skóry oraz produkcji kolagenu. Dzięki temu goją się wypryski, a pory skóry ulegają zwężeniu.

W leczeniu łojotoku i trądziku zaleca się także regularne stosowanie peelingu kawitacyjnego. Zabieg przeprowadza się za pomocą urządzenia które wydziela fale ultradźwiękowe. Skóra po peelingu kawitacyjnym jest oczyszczona i pozbawiona zaskórników.

Leczenie tłustej cery zawsze wymaga indywidualnego dobrania terapii, w zależności od stopnia nasilenia objawów. Jeśli dotyczy Cię problem przetłuszczającej się skóry, nasi specjaliści medycyny estetycznej chętnie pomogą Ci w wyborze właściwego rodzaju zabiegów.

Umów wizytę w klinice
medycyny estetycznej dr Paradowskiej
Napisz do nas
Formularz kontaktowy