Zadbane dłonie i paznokcie

15 października 2019

Zadbane dłonie i paznokcie

Każda z nas wie jak ważnym elementem naszej dobrej prezentacji są zadbane dłonie oraz paznokcie. Pielęgnujemy skórę twarzy i ciała zapominając często o dłoniach a to niestety one najczęściej zdradzają nasz wiek. W sezonie jesienno-zimowym skóra staje się szorstka i przesuszona więc większą uwagę należy  zwrócić na pielęgnację ukierunkowaną na nawilżanie (kwas hialuronowy, ceramidy) a w chłodne dni na natłuszczanie (wazelina, gliceryna, olej słonecznikowy, olej parafinowy, lecytyna, silikony) co stanowi ochronę przed chłodem oraz wiatrem.

Również paznokcie w tym czasie wymagają często wzmożonej pielęgnacji osłabione z powodu braku witamin głównie z grupy B . Świetnym sposobem na wzmocnienie płytki jest manicure japoński, którego głównymi składnikami są witaminy A i E odpowiadające za prawidłowy wzrost paznokci, pyłki pszczele, które są źródłem cystyny, a także krzemionka z Morza Japońskiego, ułatwiająca wnikanie witamin w głąb płytki. Manicure japoński rekomenduje się dla osób ze zniszczoną, łamliwą i suchą płytką ze skłonnością do rozdwajania się. Zaleca się od 4 do 6 zabiegów w odstępie 2 tygodni między zabiegami.

Paznokcie już po pierwszym zabiegu są pięknie wypolerowane, wzmocnione, błyszczące, wszelkie bruzdy na płytce są znacznie zmniejszone.

Zabieg nie jest wskazany jedynie bezpośrednio po usunięciu masy żelowej, ponieważ płytka jest najczęściej zbyt cienka. Przy osłabionych paznokciach należy regularnie stosować odżywkę do paznokci.

Osobiście polecam odżywkę marki OPI ORIGINAL NAIYL ENVY z formułą maksymalnej wytrzymałości, dzięki której paznokcie są
mocniejsze, dłuższe, twardsze.

Ważnym elementem pielęgnacji jest również stosowanie peelingów do dłoni najlepiej zawierających np. olejki z pestek moreli, migdałowy czy arganowy.

Doskonałą pielęgnacją jest wykonywanie zabiegów SPA na dłonie z użyciem parafiny. Zabieg polega na:

  złuszczeniu martwego naskórka za pomocą peelingu cukrowego,
– kąpieli dłoni
– nałożeniu maski regeneracyjno – odżywczej
– a na koniec zanurzenie dłoni w ciepłej parafinie.

 

Dzięki okluzji, składniki odżywcze zawarte w masce będą mogły lepiej i mocniej zadziałać.

Zabieg przynosi ukojenie dla suchej popękanej skóry dłoni oraz wspaniały relaks przy ciepłej herbacie w naszej Klinice w zimne dni.

Umów wizytę w klinice
medycyny estetycznej dr Paradowskiej
Napisz do nas
Formularz kontaktowy