Depilacja laserowa – laser diodowy Palomar VECTUS™

Najskuteczniejsza depilacja laserowa na świecie ➡️ Laser diodowy Palomar VECTUS™!

Laser diodowy Palomar VECTUS™ jest najnowszym, najmocniejszym i najszybszym systemem do depilacji laserowej.

VECTUS™ posiada certyfikat bezpieczeństwa i skuteczności wydany przez Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków FDA, honorowany na całym świecie, dopuszczający je na rynek jako urządzenia do trwałego usuwania włosów oraz przebarwień.
Palomar Vectus™ trwale usunie owłosienie bez względu na kolor włosów i karnację skóry. Laser jest skuteczny i bezpieczny nawet przy opalonej skórze, czy jasnych włosach. Posiada czytnik poziomu melaniny – Skintel™ – dzięki któremu sam dobiera optymalne ustawienia do depilacji laserowej. Przekłada się to bezpośrednio na bezpieczeństwo zabiegu oraz na jego efektywność .
Laser diodowy Palomar Vectus™ to rezultat 20 lat doświadczenia w branży fotoepilacji.

W 1963 roku po raz pierwszy opisano uszkodzenie mieszków włosowych pod wpływem lasera. W 1983 Oshiro i Maruyama zauważyli utratę włosów w miejscu znamienia usuwanego za pomocą lasera. W 1983 roku rozwinęła się teoria dotycząca selektywnej fototermolizy, która jest zjawiskiem powszechnie wykorzystywanym w laseroterapii różnych zmian. Opiera się ona na założeniu, że fale lasera o konkretnej długości i czasie trwania impulsu mogą być skierowane przeciwko specyficznemu docelowemu chromoforowi, który zostanie zniszczony bez uszkadzania tkanki otaczającej.

Istnieje wiele urządzeń wykorzystywanych do laserowego usuwania owłosienia. W naszej Klinice oferujemy usługi z zastosowaniem lasera diodowego Palomar Vectus™. Laser Vectus™ ma przewagę nad wieloma innymi urządzeniami tego typu. Wielkość obszaru roboczego tego lasera jest duża, dzięki czemu okolice takie jak plecy, nogi, klatka piersiowa mogą być depilowane w krótszym czasie. Laser Vectus™ daje także możliwość wykorzystywania mniejszej powierzchni roboczej, dla depilacji mniejszych okolic ciała. Kolejną zaletą lasera Vectus™ jest fakt, że dostarcza on energię bardziej równomiernie niż inne lasery, co zwiększa efektywność oraz bezpieczeństwo zabiegów. Laser Vectus™ jest laserem diodowym, przeznaczonym specyficznie do usuwania owłosienia.

Laser Vectus jest jedynym urządzeniem wyposażonym w Skintel. Skintel to czytnik poziomu melaniny w skórze. Pomiar ten pozwala na optymalny dobór parametrów lasera, ponieważ celem działania lasera jest melanina zawarta we włosie. Ważna jest dokładna ocena poziomu melaniny w skórze oraz we włosach. Skintel jest także w stanie wykryć melaninę, która nie jest jeszcze widoczna, np. u osób, które niedawno eksponowały skórę na słońce, ale nie mają jeszcze opalenizny. Bez pomocy tego urządzenia ustawienia lasera muszą być dostosowane wyłącznie na podstawie wywiadu z pacjentem oraz oceny skóry gołym okiem.

Przeciwwskazania

By laser był skuteczny, pigment zawarty we włosie musi być ciemniejszy niż ten, który znajduje się w otaczającej skórze. W przeciwnym razie leczenie nie będzie skuteczne i zwiększa się ryzyko powikłań. Należy zachować szczególną ostrożność w przypadku przeprowadzania zabiegów  u osób z fototypem skóry IV-VI wg Fitzpatricka. Przed oraz w trakcie laseroterapii przeciwwskazane jest opalanie skóry w miejscach depilowanych.

Przebieg zabiegu laserowego usuwania owłosienia

Przez kilka tygodni przed zabiegiem zaleca się pacjentom, by nie wyrywali włosów z okolicy, która będzie poddana terapii. Ponadto pacjenci nie powinni się opalać przynajmniej przez kilka tygodni, a najlepiej kilka miesięcy przed zabiegiem. Obszar, który będzie poddawany depilacji jest golony, a potem smarowany środkiem znieczulającym. Następnie lekarz wykonuje miejscowy test lasera na skórze pacjenta. Później, po dostosowaniu parametrów lasera przeprowadzany jest właściwy zabieg. Po zabiegu większość pacjentów odczuwa niewielki dyskomfort przypominający lekkie oparzenie słoneczne, ustępujący po 2-3 godzinach. Stosowanie środków nawilżających lub chłodzących może przynieść ulgę. Jeśli pacjent zamierza eksponować skórę na słońce, przez 6 tygodni po zabiegu musi stosować filtr przeciwsłoneczny. Po zabiegu przez 2 tygodnie nie należy wykonywać depilacji woskiem, golić ani farbować włosów okolicy poddanej laseroterapii. Usuwanie włosów ze skóry trwa przez pierwsze 10-14 dni po zabiegu. Zaczerwienienie i niewielki obrzęk mogą utrzymywać się przez 2-3 dni po laserowej depilacji w obrębie twarzy i kilka tygodni po depilacji innych okolic. Depilowane miejsca należy przemywać delikatnym mydłem i wodą dwa razy dziennie.

W większości przypadków wymagane jest wykonanie 4-6 zabiegów, by osiągnąć pożądane rezultaty. Okres wykonywania zabiegów jest ważny, ponieważ włosy powinny być podane laseroterapii w fazie anagenu. Faza ta jest krótka (6-12 tygodni) dla włosów na głowie, a zabiegi powinny być wykonywane w odstępie miesiąca czasu.

Laserowe usuwanie owłosienia jest bardzo bezpieczną i skuteczną metodą terapii, wiąże się z niewielkim ryzykiem zaburzenia struktury gruczołów potowych i łojowych i ewentualnych podrażnień skóry. Jest to nowoczesna metoda leczenia, a jej efektywność zależy w dużej mierze od prawidłowego doboru parametrów lasera. Jest to jedyny naprawdę skuteczny sposób permanentnego usunięcia owłosienia.

Sprawdź cenę zabiegu
Sprawdź
Czas trwania:
od 10 do 45 min
Znieczulenie:
niewymagane
Zdolność do pracy:
bezpośrednio po zabiegu
Cena:
100-350 PLN
Umów wizytę w klinice
medycyny estetycznej dr Paradowskiej
Napisz do nas
Formularz kontaktowy