Lipotransfer

Czym jest lipotransfer?

Wraz z wiekiem w naszym organizmie dochodzi do utraty ilości tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy, co prowadzi m.in. do zapadnięcia się tkanek miękkich wokół oczu, obwisania skóry wzdłuż żuchwy i ogólnej utraty objętości twarzy. Te same procesy zachodzą także m.in. w obrębie tkanek miękkich piersi czy pośladków. Na szczęście nowoczesne metody z zakresu medycyny estetycznej pozwalają na powstrzymanie i zniwelowanie tych niekorzystnych zmian w naszym wyglądzie. Innowacyjna metoda Lipogems pozwala na wykorzystanie własnego tłuszczu pacjenta, do uzupełnienia tkanki tłuszczowej w pożądanych miejscach. Możemy więc upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu – pozbyć się tkanki tłuszczowej z niechcianych okolic i wykorzystać ją do wypełnienia ubytków w innych miejscach.

Zabieg lipotransferu metodą Lipogems jest wskazany w przypadku:

  • Zmarszczek i bruzd
  • Utraty owalu twarzy
  • Opadających policzków
  • Asymetrii twarzy
  • Blizn atroficznych
  • Wiotkiej skóry dłoni
  • Asymetrii piersi
  • Obwisłych piersi
  • Obwisłych pośladków

Zabieg Lipogems to metoda polegająca na przemieszczeniu tkanki tłuszczowej, w celu wymodelowania twarzy lub sylwetki. Procedura jest minimalnie inwazyjna i bardzo bezpieczna, ze względu na wykorzystanie tkanek autologicznych pacjenta.

Zabieg lipotransferu przebiega w kilku etapach, najpierw lekarz pobiera tkankę tłuszczową pacjenta z miejsc, gdzie występuje jej nadmiar. Następnie pobrana tkanka jest poddawana obróbce, w celu usunięcia wszelkich toksyn, zanieczyszczeń i elementów zapalnych. Proces ten pozwala uzyskać oczyszczony koncentrat zawierający komórki tłuszczowe (adipocyty) oraz mezenchymalne komórki macierzyste. Tak przygotowany materiał następnie zostanie podany bezpośrednio w miejsce docelowe. Procedura trwa około godziny, a po zabiegu pacjent może od razu wrócić do codziennej aktywności. Zabieg wiąże się z niewielkim ryzykiem zaczerwienienia, siniaków i bólu w miejscu iniekcji. Po zabiegu przez 1-2 tygodnie nie należy podejmować intensywnego wysiłku fizycznego. Przez pierwsze 4-5 dni po zabiegu w miejscu dawczym lub miejscu biorczym może występować ból i niewielki obrzęk, który można niwelować zimnymi okładami. Tak jak w przypadku każdej procedury związanej z iniekcją, lipotransfer wiąże się z niewielkim potencjalnym ryzykiem miejscowego zakażenia.

Pierwsze efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu. Dla uzyskania najlepszego efektu, zabieg lipotransferu należy powtórzyć około 2-3 razy w odstępie 6-12 miesięcy. Wielką zaletą tej procedury jest fakt, że po uzyskaniu pożądanego efektu, nie ma konieczności powtarzania iniekcji. Komórki tkanki tłuszczowej trwale utrzymają się w miejscu podania.

Zabieg lipotransferu jest przeciwwskazany w przypadku: ciąży, laktacji, choroby nowotworowej, zaostrzenia choroby autoimmunologicznej, aktywne stany zapalne skóry w miejscach, które mają być poddane iniekcji.

Umów wizytę w klinice
medycyny estetycznej dr Paradowskiej
Napisz do nas
Formularz kontaktowy