Plastyka płatków uszu (Korekcja uszu)

Plastyka płatków uszu (Korekcja uszu).

Nasza skóra jest zbudowana z kilku warstw, zawierających wyspecjalizowane włókna sprężyste oraz włókna kolagenowe. Są one odpowiedzialne za młody i zdrowy wygląd skóry, poprzez umożliwianie jej rozciągania oraz utrzymywanie odpowiedniego poziomu nawilżenia. Kiedy w związku z naturalnymi procesami starzenia się dochodzi do zmniejszenia gęstości włókien kolagenowych i sprężystych, nasza skóra staje się wysuszona, obwisła, cienka i pomarszczona. Bez odpowiedniej ilości włókien, skóra nie może zachować swojej elastyczności i zaczyna wyglądać staro i niezdrowo. Proces ten dotyczy skóry całego ciała, w tym płatków uszu, które stają się wydłużone, ścieńczałe i pomarszczone – problem ten jest szczególnie wyraźny u kobiet, które noszą duże kolczyki.

Do pewnego stopnia możemy zapobiegać pogarszaniu się wyglądu płatków uszu, poprzez odpowiednie dbanie o skórę, podobnie jak robimy to w przypadku skóry innych okolic twarzy. Przede wszystkim należy intensywnie nawilżać skórę uszu, unikać ekspozycji na promieniowanie słoneczne oraz zrezygnować z palenia papierosów i noszenia ciężkich kolczyków. Nie zawsze jednak uda nam się zapobiec widocznemu starzeniu się skóry płatków uszu, nawet jeśli będziemy przestrzegać wymienionych zasad.

Wraz ze wzrastającą ilością dostępnych na rynku zabiegów medycyny estetycznej coraz trudniej jest odgadnąć wiek kobiety. Płatki uszu są częściami ciała, o których łatwo zapomnieć przy codziennej pielęgnacji, a często mogą zdradzać nasz wiek. Nowoczesny zabieg plastyki płatków uszu został wynaleziony w celu rozwiązania wspomnianych wyżej problemów. Zwykle polega na zastosowaniu iniekcji z tzw. wypełniaczy, takich jak preparaty kwasu hialuronowego. Są one wstrzykiwane w obrębie płatka ucha, w celu wygładzenia skóry i uniesienia tkanek, co nadaje im młodszy, jędrniejszy wygląd. Zabieg plastyki płatków uszu jest także odpowiedni dla osób, które chciałyby zmniejszyć widoczność dziurek po piercingu.

Zabieg plastyki płatków uszu nie wymaga wykonywania rozległego zabiegu operacyjnego. Jest to procedura minimalnie inwazyjna, która polega na wstrzyknięciu preparatu do płatka ucha. Przywraca ona tkankom objętość, dzięki czemu płatki uszu przestają być obwisłe. Zabieg trwa mniej niż pół godziny i nie wymaga od pacjenta żadnego specjalnego przygotowania. Po zabiegu pacjent może od razu powrócić do codziennej aktywności. Przez pewien czas może występować zasinienie lub obrzęk w miejscu iniekcji, ale zwykle objawy te ustępują samoistnie w ciągu kilku dni. W celu zminimalizowania tych dolegliwości zaleca się spanie z uniesioną głową i unikanie dotykania uszu po zabiegu. Efekt zabiegu plastyki płatków uszu utrzymuje się zwykle około 6-8 miesięcy. Zabieg jest przeciwwskazany u kobiet w ciąży i karmiących piersią, osób z aktywnymi chorobami autoimmubologicznymi oraz osób uczulonych na składniki preparatu.

Jeżeli nie odpowiada Ci wygląd Twoich płatków uszu i chcesz poddać się zabiegowi plastyki, skontaktuj się koniecznie ze specjalistami z zakresu medycyny estetycznej z naszej placówki medycznej.

Umów wizytę w klinice
medycyny estetycznej dr Paradowskiej
Napisz do nas
Formularz kontaktowy