Rewitalizacja pochwy z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego lub fibryny.

Rewitalizacja pochwy z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego lub fibryny.

Problemy takie jak spadek libido, zaburzenia funkcji seksualnych czy nietrzymanie moczu to dolegliwości, które dotyczą milionów kobiet w różnym wieku. Nowoczesny zabieg rewitalizacji pochwy z zastosowaniem autologicznego osocza lub autologicznej fibryny jest świetną metodą wspomagającą terapię wspomnianych schorzeń.
Zabieg ten polega na wstrzyknięciu osocza bogatopłytkowego lub fibryny bogatopłytkowej w okolice ścian pochwy oraz wokół łechtaczki, co prowadzi do zwiększenia objętości tkanek, ułatwiając stymulację seksualną oraz poprawiając nawilżenie pochwy.

Osocze bogatopłytkowe i fibryna bogatopłytkowa to krwiopochodne materiały autologiczne otrzymywane z własnej krwi pacjenta, różnią się one między sobą procesem wirowania, który ma na celu odseparowanie poszczególnych składników. Płytki krwi uwalniają czynniki wzrostu, odpowiedzialne są za stymulację procesów regeneracji. Aktywują one różne inne komórki oraz pobudzają syntezę kolagenu.

Zabieg rozpoczyna się od pobrania krwi żylnej pacjentki. Próbka krwi zostaje umieszczona w wirówce, by odseparować płytki. Bogatopłytkowe osocze lub fibryna zawierają duże stężenie płytek i czynników wzrostu, które stymulują syntezę włókien kolagenowych i elastynowych. Uzyskane osocze bogatopłytkowe lub fibryna bogatopłytkowa zostają następnie wstrzyknięte w pożądane miejsca.

By uniknąć dyskomfortu, miejsce, które ma być poddane iniekcji jest przez lekarza smarowane środkiem miejscowo znieczulającym. Cała procedura rewitalizacji pochwy trwa około godziny, a jej pierwsze efekty – zwiększenie objętości tkanek – są od razu zauważalne. Zabieg rewitalizacji pochwy to procedura z zakresu medycyny regeneracyjnej, a więc pełne efekty są widoczne po wytworzeniu nowych włókien tkanki łącznej – czyli po kilku tygodniach. Zabieg ten warto powtarzać mniej więcej raz na rok, dla podtrzymywania efektów.

Zabieg rewitalizacji pochwy za pomocą osocza bogatopłytkowego lub fibryny bogatoplytkowej jest zalecany jako leczenie wspomagające w przypadku:

• obniżenia satysfakcji seksualnej
• suchości, świądu, pieczenia pochwy
• nietrzymania moczu
• dyskomfortu w czasie stosunków seksualnych
• niskiego libido
Do głównych zalet zabiegu można zaliczyć:
• minimalną inwazyjność
• brak ryzyka alergii ze względu na stosowanie autologicznego osocza
• krótki okres rekonwalescencji
• szybki efekt
• relatywnie niski koszt

Zabieg rewitalizacji pochwy rzadko wiąże się ze skutkami ubocznymi, takimi jak miejscowe siniaki lub uczucie pieczenia w miejscu iniekcji. Ze względu na zastosowanie autologicznego materiału, jakim jest krew pacjentki, nie ma ryzyka wywołania reakcji alergicznej na podawany preparat.

Jeśli zastanawiasz się, czy zabieg rewitalizacji pochwy za pomocą osocza lub fibryny będzie dla Ciebie odpowiedni, koniecznie skonsultuj się ze specjalistami z naszej placówki medycznej.

Umów wizytę w klinice
medycyny estetycznej dr Paradowskiej
Napisz do nas
Formularz kontaktowy