Ze względu na mniejszą ilość słońca, skóra jest mniej narażona na szkodliwe promieniowanie uv i jego ekspozycje. Daje to możliwość bezpiecznego wykonywania depilacji laserowej, a latem cieszenia się gładką skórą, pozbawioną niechcianych włosków.
Depilacja laserowa wymaga kilku sesji, aby osiągnąć optymalne rezultaty. Rozpoczęcie serii zabiegów jesienią daje skórze wystarczającą ilość czasu na regenerację przed nadchodzącym latem. Kiedy nadejdą cieplejsze miesiące, będziemy mieć gładką skórę i nie będziemy musieli martwić się o codzienną depilację.
Depilacja laserowa jest często wybieraną metodą usuwania włosów, ponieważ daje długotrwałe rezultaty. Jednak liczba sesji, które trzeba przeprowadzić, może się różnić w zależności od indywidualnych cech skóry i włosów.
Kluczem do efektywnej depilacji jest systematyczność. Zabiegi powinny być wykonywane w serii minimum sześciu lub ośmiu zabiegów w odstępach co około sześć, osiem, czasem nawet i dziesięć tygodni.
Depilacja laserowa należy do najbardziej skutecznych metod trwałego usuwania zbędnego owłosienia. Polega ona na aplikacji wiązki światła o odpowiedniej długości fali na skórę, która jest absorbowana przez barwnik (melaninę) w mieszku włosowym. Światło lasera zamienia się w ciepło, które niszczy mieszek włosowy, uniemożliwiając dalszy wzrost włosa.
Depilacja laserowa jest bezpieczna i skuteczna na różnych obszarach ciała, w tym na twarzy, ramionach, pachach, plecach, okolicach bikini, nogach.
Bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na efekty zabiegu są: kolor włosa, faza w jakiej znajduje się włos oraz karnacja pacjenta. Zabieg jest najbardziej skuteczna w przypadku ciemnych, czarnych włosów, które zawierają najwięcej melaniny.
Wykazano, że włosy są efektywnie usuwane w fazie anagen, czyli w fazie wzrostu. Skóra do zabiegu nie może być opalona, musi być jak najbardziej jasna. Po wykonanej epilacji nie wolno opalać miejsca zabiegowego minimum 4 tygodnie. Dlatego właśnie najlepszym okresem na wykonanie depilacji laserowej jest okres jesienno-zimowy.
Bardzo ważna jest konsultacja kosmetologiczna, która umożliwia specjaliście dobrać odpowiednie parametry zabiegowe oraz wykluczyć przeciwwskazania.
Zabiegu depilacji laserowej nie można wykonywać:
Bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej, obszar może być zaczerwieniony. Należy unikać wówczas gorących kąpieli, korzystania z basenu, sauny czy siłowni przez kilka dni. Nie wolno opalać miejsca depilowanego. Należy stosować kremy nawilżające oraz krem z filtrem SPF.
Kluczem do gładkiej skóry jest systematyczne wykonywanie zabiegów, zgodnie z zaleceniami kosmetologa.