Karboksyterapia – Reology 2

Karboksyterapia – Reology2

Urządzenie nowej generacji do wstrzykiwania medycznego dwutlenku węgla (CO2) podskórnie i śródskórnie.

Karboksyterapia jest nowoczesną metodą leczenia, stosowaną przede wszystkim w terapii cellulitu, rozstępów, blizn, cieni pod oczami. Może być stosowana m.in. w obrębie powiek, szyi, ramion, pośladków, brzucha, nóg. W metodzie tej wykorzystywany jest dwutlenek węgla, czyli gaz naturalnie występujący w organizmie człowieka. Dwutlenek węgla nie powoduje żadnych długotrwałych skutków ubocznych. Zabieg karboksyterapii trwa zwykle około 15-30 minut, wykonuje się go ambulatoryjnie. Od razu po zabiegu pacjent może wrócić do codziennej aktywności, jednakże w niektórych przypadkach nie należy pływać ani brać kąpieli przez 24 godziny po karboksyterapii. Większość pacjentów wymaga około 7-10 zabiegów.

Karboksyterapia jest niechirurgiczną metodą leczenia stosowaną między innymi w medycynie estetycznej. Podczas karboksyterapii wykonywane są iniekcje, w celu podania dwutlenku węgla pod skórę. Uważa się, że dwutlenek węgla może niszczyć komórki tkanki tłuszczowej, stymulować przepływ krwi, poprawiać elastyczność skóry, zmniejszać widoczność cellulitu i rozstępów.

Karboksyterapia, czyli mikroiniekcja dwutlenku węgla podskórnie i śródskórnie pomaga:

  • przywrócić jędrność i elastyczność skóry, odmłodzony wygląd,
  • zniwelować cienie pod oczami,
  • zwiększyć grubość i gęstość skóry – eliminuje zwiotczenie skóry związane z wiekiem,
  • wzmocnić naturalne procesy w organizmie – poprawia krążenie,
  • stymulować produkcję kolagenu – poprawia wygląd drobnych linii i zmarszczek,
  • niszczyć miejscowe złogi tłuszczowe – alternatywa dla liposukcji,
  • w leczeniu cellulitu i redukcji rozstępów skóry.

Przebieg procedury

Dokładny przebieg procedury zależy od miejsca, które jest poddawane leczeniu. Ogólna zasada jest jednak podobna. Zbiornik zawierający dwutlenek węgla jest podłączony do zaworu regulującego przepływ gazu. Lekarz w trakcie zabiegu może dokładnie regulować ilość przepływającego dwutlenku węgla. Gaz przepływa do sterylnej rurki zakończonej filtrem. Filtr ten wyłapuje wszelkie zanieczyszczenia, by nie dostały się do organizmu pacjenta. Po drugiej stronie filtru znajduje się igła, poprzez którą wstrzykiwany jest gaz. Procedura jest prawie całkowicie bezbolesna. Zabieg jest wykonywany ambulatoryjnie i zwykle trwa około 15-30 minut. Efekty pojawią się po ok. 6-7 tygodniach leczenia.

Przygotowanie do zabiegu

Karboksyterapia nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania.

Mechanizm działania karboksyterapii

Jedną z głównych przyczyn powstawania cellulitu, rozstępów i cieni pod oczami jest osłabione krążenie krwi. W warunkach fizjologicznych komórki organizmu człowieka produkują dwutlenek węgla. Erytrocyty dostarczają do tkanek tlen i odbierają od nich dwutlenek węgla. Ostatecznie dwutlenek węgla jest wydychany przez płuca. Podczas karboksyterapii lekarz wstrzykuje dwutlenek węgla, co zwiększa lokalny przepływ krwi. Dzięki temu poprawia się elastyczność skóry, a cienie pod oczami rozjaśniają się. Karboksyterapia jest skuteczna w leczeniu rozstępów, poprzez stymulowanie syntezy nowych włókien kolagenowych. Leczenie cellulitu za pomocą karboksyterapii jest możliwe dzięki temu, że wstrzyknięty dwutlenek węgla powoduje rozpad adipocytów (komórek tkanki tłuszczowej), które następnie są eliminowane z organizmu. Karboksyterapia może być również skuteczna w leczeniu niektórych typów łysienia, spowodowanych słabym krążeniem krwi.

Możliwe skutki uboczne karboksyterapii

Karboksyterapia jest względnie bezpieczną procedurą, obarczoną bardzo małym ryzykiem powikłań. Niekiedy w okolicy iniekcji mogą pojawić się siniaki, które ustępują samoistnie w ciągu około tygodnia. Osoby, które poddają się karboksyterapii w celu redukcji tkanki tłuszczowej lub celulitu nie powinny zanurzać się w wodzie przez 24 godziny od zabiegu.

W przypadku karboksyterapii zastosowanej w celu leczenia rozstępów i blizn, po zabiegu pacjent  nie powinien odczuwać bólu. Może być odczuwalne niewielkie swędzenie, ale zwykle trwa krótko i ustępuje samoistnie. W przypadku leczenia cellulitu lub nadmiaru tkanki tłuszczowej, po zabiegu leczone obszary mogą być nadmiernie ucieplone lub może być odczuwalne mrowienie, zwykle trwa około 24 godziny po zabiegu.

Reology2 to najnowszej generacji urządzenie do zabiegu karboksyterapiii i podawania medycznego dwutlenku węgla (CO2) podskórnie i śródskórnie.

Reology 2 zapewnia pacjentom bezpieczeństwo, skuteczność terapii oraz komfort zabiegu.

 

Umów wizytę
Napisz do nas
Formularz kontaktowy