Peelingi z wykorzystaniem kwasów

Peelingi chemiczne z wykorzystaniem kwasów pozwalają na wyraźne poprawienie wyglądu skóry. Zabieg ten polega na nałożeniu odpowiednio dobranego roztworu kwasu na skórę, co w niektórych przypadkach może nawet spowodować jej obrzęk i pojawienie się pęcherzy, a następnie łuszczenie się. Jest to działanie zamierzone, a odsłonięta po zabiegu nowa skóra jest zwykle gładsza i ma mniej zmarszczek i przebarwień, niż złuszczone warstwy starej skóry. Peelingi kwasowe mogą być stosowane m.in. w obrębie twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, pleców.

Są skuteczne w następujących przypadkach:
• niwelowanie zmarszczek wokół oczu i ust
• zmniejszenie zmarszczek wywołanych uszkodzeniem skóry przez promienie słoneczne
• zmniejszenie widoczności plam starczych, piegów i melasmy
• niwelowanie blizn potrądzikowych
Najlepsze efekty peelingów kwasowych można osiągnąć u osób o jasnej karnacji. Obwisła skóra i głębokie zmarszczki nie reagują dobrze na tę metodę leczenia.

Przeciwwskazania
Do głównych przeciwwskazań do zabiegu należą:
• alergie skórne na składniki peelingu
• aktywna opryszczka
• skłonność do bliznowców
• skóra podrażniona lub uszkodzona
• ciąża i karmienie piersią
• choroby autoimmunologiczne

Przebieg zabiegu
Peeling kwasowy jest zabiegiem wykonywanym ambulatoryjnie. Osoba wykonująca zabieg najpierw dokładnie oczyszcza skórę pacjenta, a następnie nakłada roztwór kwasu na niewielkie powierzchnie skóry. Prowadzi to do kontrolowanego powstawania niewielkich ran skóry. Podczas zabiegu większość osób odczuwa pieczenie, a następnie mrowienie skóry. W zależności od rodzaju i stężenia zastosowanego kwasu uszkodzenie skóry może mieć różne nasilenie. Łagodne peelingi można powtarzać co 4 tygodnie, aż do osiągnięcia pożądanego efektu. Głębokie peelingi można powtarzać co 6-12 miesięcy. Po zastosowaniu peelingu kwasowego skóra staje się tymczasowo bardziej wrażliwa na promienie słoneczne, dlatego po zabiegu należy codziennie używać kremu z filtrem przeciwsłonecznym minimum 30 SPF.

Możliwe powikłania
W niektórych przypadkach po peelingu kwasowym może pojawić się tymczasowe lub trwałe przebarwienie skóry. Przyjmowanie leków antykoncepcyjnych lub ciąża zwiększają ryzyko powstawania przebarwień.
Osoby, które często chorują na opryszczkę mają ryzyko reaktywacji zakażenia po zabiegu. Niekiedy lekarz decyduje o przepisaniu leku przeciwko opryszczce profilaktycznie przed zabiegiem.

Rodzaje kwasów
W naszej Klinice stosujemy zabiegi wykorzystując m.in.:
• Kwas salicylowy
Kwas salicylowy jest beta-hydroksykwasem stosowanym w medycynie estetycznej i kosmetologii już od dawna. Dobrze znana jest jego zdolność do złuszczania skóry oraz oczyszczania porów, co pozwala skutecznie redukować trądzik. W tonikach zwykle wykorzystuje się kwas salicylowy w stężeniach 0,5-2,0%. Kwas salicylowy w wyższych stężeniach jest stosowany jako środek peelingujący w leczeniu trądziku, blizn potrądzikowych, melasmy, uszkodzeń posłonecznych, plam starczych. Kwas salicylowy jest rozpuszczalny w tłuszczach, dzięki czemu może dobrze penetrować do środka porów i je dokładnie oczyszczać, działa także miejscowo przeciwzapalnie.
• Kwas migdałowy
Kwas migdałowy jest alfa-hydroksykwasem, otrzymywanym z gorzkich migdałów. Jego zdolności złuszczające skórę znajdują zastosowanie w walce z trądzikiem, uszkodzeniami posłonecznymi i nierównomierną pigmentacją. Ze względu na duże rozmiary cząsteczki nie penetruje on bardzo głęboko, dlatego nie drażni mocno skóry. Z tego powodu może być bezpiecznie stosowany u osób z ciemną karnacją, które mają większe ryzyko pigmentacji „z odbicia”. Ze względu na właściwości antybakteryjne jest skuteczny zarówno w trądziku zaskórnikowym, jak i cystycznym.
• Kwas azelainowy
Kwas azelainowy jest kwasem dikarboksylowym, jednym z najczęściej stosowanych środków w walce ze średnio nasilonym trądzikiem. Kwas ten oczyszcza pory, zabija bakterie i zmniejsza stan zapalny. W kremach najczęściej znajduje się w stężeniu 15-20%. Kwas azelainowy jest bardzo bezpieczny, tylko u osób z bardzo wrażliwą skórą może powodować zaczerwienienie i łuszczenie. Stosuje się go także w celu rozjaśniania skóry i niwelowania przebarwień potrądzikowych. Działa delikatnie, złuszczając powierzchowne warstwy skóry i odblokowując pory.
• Kwas ferulowy
Kwas ferulowy naturalnie znajduje się w nasionach owoców takich jak pomarańcze i jabłka. Jest on antyoksydantem, który często stosuje się w połączeniu z witaminą C i E. Kwas ferulowy ma zdolność ochrony skóry przed wolnymi rodnikami, które powstają pod wpływem promieniowania ultrafioletowego. Wolne rodniki bezpośrednio odpowiadają za procesy starzenia się skóry, dlatego działanie antyoksydacyjne kwasu ferulowego jest pożądane w zapobieganiu tworzeniu się zmarszczek. Niektóre badania sugerują, że kwas ferulowy w połączeniu z witaminą C i E zwiększa także skuteczność działania filtrów przeciwsłonecznych.

Czas trwania:
Wskazania:
zmarszczki, sucha skóra pozbawiona jędrności, przebarwienia, blizny potrądzikowe, szara skóra, skóra pozbawiona blasku, skóra "palacza"
Znieczulenie:
niewymagane
Zdolność do pracy:
24 godziny po zabiegu
Cena:
150-280 PLN
Umów wizytę
Napisz do nas
Formularz kontaktowy

    tick-image