Jak alkohol wpływa na cerę?

01 maja 2019

Jak alkohol wpływa na cerę?

Jak alkohol wpływa na cerę?

Niezależnie od tego, ile przyjemności może nam dawać picie alkoholu, to w większości przypadków jego nadużywanie ma zły wpływ na nasz stan zdrowia. Wielu z nas skupia się przede wszystkim na negatywnym wpływie alkoholu na wątrobę, zapominając o największym ludzkim narządzie – czyli skórze, która również źle znosi nadużywanie alkoholu.

  • Picie alkoholu prowadzi do odwodnienia skóry, co sprawia, że zmarszczki i pory stają się bardziej widoczne.
  • Alkohol zwiększa ryzyko rozwoju trądziku różowatego. Badania sugerują, że spożywanie białego wina i alkoholu wysokoprocentowego zwiększa ryzyko trądziku różowatego u kobiet.
  • Alkohol sprzyja stanom zapalnym. Wiele osób wie, że ekspozycja na promienie społeczne to jeden z głównych czynników przyspieszających starzenie się skóry, natomiast zwykle nie zdajemy sobie sprawy, że drugim ważnym czynnikiem jest stan zapalny. Konsumpcja alkoholu sprzyja rozszerzaniu naczyń i promuje stan zapalny, co sprawia, że skóra jest obrzęknięta i zaczerwieniona.
  • Spożywanie alkoholu może prowadzić do niedoboru ważnych składników odżywczych, co z kolei ma zły wpływ między innymi na skórę. Alkohol ma niewielką wartość odżywczą i może przyczyniać się do pogorszenia funkcji wątroby, osłabienia odporności, zaburzenia poziomu hormonów, co sprzyja złej kondycji cery.

Kiedy zdecydujemy się zrezygnować z picia alkoholu, możemy obserwować, jak stopniowo stan naszej skóry się poprawia. Po godzinie od ostatniego drinka nasz organizm pracuje intensywnie, by oczyścić skórę z alkoholu. Na drugi dzień skóra dalej wykazuje cechy odwodnienia. Po tygodniu od ostatniego spożycia alkoholu skóra zaczyna wyglądać zdrowiej i powraca jej blask. Niestety w tym czasie pory mogą blokować się od usuwanych toksyn i mogą pojawić się wypryski. Z czasem skóra oczyści się i jej stan będzie zdecydowanie lepszy, a my będziemy wyglądać młodziej i bardziej promiennie.

Przeczytaj również:

 

Umów wizytę
Napisz do nas
Formularz kontaktowy