Jak dbać o włosy latem?

21 czerwca 2023

Jak dbać o włosy latem?

Jak dbać o włosy latem?

 

Jak dbać o włosy latem?

Latem włosy narażone są na różnego rodzaju czynniki atmosferyczne, takie jak słońce, wiatr, sól morska czy chlor w basenie. Te czynniki mogą wpływać negatywnie na kondycję włosów, powodując ich przesuszenie, matowienie czy łamliwość. Dlatego ważne jest, aby w okresie letnim zadbać o odpowiednią pielęgnację i ochronę kosmyków. Poniżej kilka praktycznych wskazówek, które pomogą zachować piękne i zdrowe włosy przez całe lato:

 

  • Ochrona przed słońcem: Promienie UV mogą negatywnie wpływać na włosy, powodując ich przesuszenie i osłabienie. Dlatego kluczowe jest stosowanie produktów ochronnych przed słońcem dedykowanych zarówno włosom jak i skórze głowy. Warto wybierać produkty z filtrem UV, które pomogą chronić włosy przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Nie należy również zapominać o noszeniu kapelusza lub chusty, w celu wzmocnienia ochrony.

 

  • Nawilżanie: Latem włosy mogą łatwo tracić wilgoć, dlatego konieczne jest utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia. Stosuj regularnie nawilżające odżywki, maski lub olejki do włosów, aby zapewnić im odpowiednie „nawodnienie”. Wybieraj produkty bogate w substancje odżywcze, takie jak olej arganowy, masło shea czy aloes, które pomogą przywrócić elastyczność i miękkość włosom.

 

  • Unikaj urządzeń działających wysoką temperaturą na włosy: W okresie letnim ograniczaj korzystanie z prostownic i lokówek. Wysoka temperatura może przyczyniać się do przesuszenia i uszkodzenia łodyg. Jeśli już musisz skorzystać z z urządzeń stylizujących, zawsze używaj termoochrony, która stworzy barierę ochronną między włosami, a wysoką temperaturą.

 

  • Delikatne czesanie: W okresie letnim włosy są bardziej podatne na łamliwość i uszkodzenia. Dlatego zadbaj o odpowiednie czesanie, aby uniknąć nadmiernego naprężania i łamania włosów. Zaczynaj od rozczesywania końcówek, stopniowo przechodząc do góry. Wybieraj również szczotki z delikatnym włosiem lub grzebienie z szeroko rozstawionymi zębami, aby zminimalizować uszkodzenia.

 

  • Pielęgnacja po kąpieli w wodzie słonej lub basenie: Po kąpieli w morzu lub basenie dokładnie spłucz włosy czystą wodą, aby usunąć nadmiar soli lub chloru. Zastosuj delikatny szampon i nawilżającą odżywkę, aby przywrócić równowagę wilgoci i odżywienia włosów.

 

Pielęgnacja włosów latem to ważny element utrzymania ich zdrowia i piękna. Odpowiednia ochrona przed słońcem, nawilżanie, unikanie nadmiernego stosowania urządzeń termicznych do stylizacji oraz delikatne czesanie to kluczowe czynniki w dbaniu o włosy w okresie letnim. Pamiętaj, że każdy rodzaj włosów wymaga innej pielęgnacji, które należy dostosować do ich indywidualnych potrzeb. Dzięki tym prostym wskazówkom będziesz cieszyć się pięknymi, zdrowymi włosami przez całe lato.

 

Zapraszamy na konsultacje oraz zabiegi do specjalisty trychologa – mgr Magdaleny Pyzik.

Umów wizytę
Napisz do nas
Formularz kontaktowy