Jak poprawić wygląd obwisłych ramion?

20 marca 2019

Jak poprawić wygląd obwisłych ramion?

Jak poprawić wygląd obwisłych ramion?

Problem obwisłych ramion może mieć związek z różnymi przyczynami, takimi jak wahania masy ciała, nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne, dieta uboga w wartościowe składniki odżywcze, brak aktywności fizycznej.

Istnieje kilka metod z zakresu zabiegów medycyny estetycznej, które mogą być pomocne w poprawie wyglądu obwisłych ramion: nici PDO, endermologia, mezoterapia i karboksyterapia.

Nici PDO zwykle są wprowadzane w okolice wewnętrznej strony ramion. Nici są zbudowane z polidioksanonu, całkowicie biokompatybilnego materiału, który po pewnym czasie samoistnie ulega wchłonięciu. Nici PDO są wprowadzane za pomocą igieł różnej wielkości. Powodują one biologiczny efekt polegający na stymulowaniu reakcji fibroblastów, które produkują włókna kolagenowe wokół nici. Polidioksanon ulega wchłonięciu po około 6-8 miesiącach, ale nowo wyprodukowane włókna kolagenowe utrzymują się ponad rok, w zależności od wieku i stylu życia pacjenta.

Endermologia jest procedurą polegającą na redukcji cellulitu za pomocą mechanicznego działania, przy użyciu masażu i manipulacji w obrębie tkanek. Masowanie miejsc dotkniętych cellulitem pozwala na rozbicie kompleksów tkanki tłuszczowej, wody i toksyn i ich usunięcie przez układ limfatyczny. Endermologia to procedura nieinwazyjna i jest ona pierwszą metodą leczenia cellulitu zaakceptowaną przez amerykańską Agencję Żywności i Leków. Zabieg ten poprawia także krążenie krwi, zmniejsza bóle mięśniowe, poprawia koloryt i blask skóry.

Mezoterapia polega na śródskórnym podawaniu substancji czynnych, poprzez wielokrotne mikroiniekcje. Działanie tej metody opiera się na następujących założeniach:

  • fizycznej stymulacji tkanek zachodzącej poprzez wykonywanie nakłuć igłą,
  • farmakologicznemu działaniu składników wstrzykiwanego roztworu

Mezoterapia jest zabiegiem minimalnie inwazyjnym, który pozwala na natychmiastowy powrót pacjenta do codziennej aktywności.

Karboksyterapia to niechirurgiczna metoda polegająca na podawaniu dwutlenku węgla do tkanek podskórnych, za pomocą cienkiej igły. Dwutlenek węgla szybko rozprzestrzenia się po tkankach, działając jako środek rozszerzający naczynia krwionośne, przez co zwiększa się dopływ krwi do mięśni i tkanki tłuszczowej. W obecności dwutlenku węgla dochodzi do wyrównania zaburzeń miejscowego dotlenienia tkanek. Ponadto, nagromadzone miejscowo toksyny są eliminowane przez układ limfatyczny, co poprawia koloryt skóry.

Jeśli przeszkadza Ci wygląd Twoich ramion, a ćwiczenia fizyczne nie przynoszą spodziewanego efektu, skonsultuj się ze specjalistami z naszej placówki medycznej, którzy chętnie pomogą w doborze odpowiedniego zabiegu.

Przeczytaj również: Czy mezoterapia igłowa jest bezpieczna?

 

Umów wizytę
Napisz do nas
Formularz kontaktowy

    tick-image