Zabiegi z użyciem kolagenu Linerase

Na czym polega zabieg z zastosowaniem kolagenu Linerase?

Naturalne procesy starzenia się nieuchronnie prowadzą do osłabienia włókien kolagenowych w skórze, przez co staje się ona wiotka, obwisła, pomarszczona. Kolagen Linerase to preparat, który stymuluje produkcję nowych komórek tkanki łącznej (fibroblastów) oraz włókien kolagenowych. Preparat ten pozwala na przywrócenie skórze młodego wyglądu, dzięki poprawie jej sprężystości, redukcji zmarszczek i bruzd oraz poprawieniu jej napięcia. Kolagen Linerase jest nowoczesnym i bezpiecznym środkiem, który nie wywołuje reakcji alergicznych. Zabieg jest minimalnie inwazyjny, bezpośrednio po nim pacjent może od razu powrócić do codziennej aktywności. Zabieg jest odpowiedni do stosowania w okolicy oczu, ust, szyi, dekoltu, brzucha, dłoni.

Preparat jest podawany śródskórnie za pomocą cienkiej i krótkiej igły, w odstępach 1-3 cm na całym obszarze skóry poddawanej zabiegowi. Procedura nie wymaga od pacjenta żadnego specjalnego przygotowania, u osób wrażliwych na ból przed zabiegiem można zastosować miejscowe znieczulenie kremem. Zabieg trwa zwykle około 40 – 60 minut. Zabieg ten powinien być wykonany przez lekarza, który ma doświadczenie w prawidłowej aplikacji preparatu. Po podaniu preparatu lekarz wykonuje delikatny masaż miejsca poddanego zabiegowi.

Po zabiegu może pojawić się niewielkie miejscowe zaczerwienienie, obrzęk, świąd lub tkliwość. Objawy te zazwyczaj ustępują samoistnie po kilku dniach. Dla osiągnięcia najbardziej optymalnych efektów zaleca się wykonanie od 2 do 4 zabiegów. Pierwsze efekty zabiegu zwykle są widoczne już po 7-14 dniach – skóra jest napięta, promienna i ma ujednolicony koloryt. Pełny efekt procedury jest zauważalny po miesiącu od zakończenia serii zabiegów – skóra ma gęstszą strukturę, zmarszczki są spłycone. Dla utrwalenia efektów zalecana jest terapia podtrzymująca polegająca na wykonywaniu jednego zabiegu na trzy miesiące.

Zabieg Linerase jest zalecany w przypadku:

  • zmarszczek i bruzd
  • wiotkiej skóry
  • rozstępów
  • blizn potrądzikowych
  • blizn zanikowych
  • skóry pozbawionej blasku

Zabieg ten jest przeciwwskazany w okresie ciąży, laktacji, zaostrzeń chorób autoimmunologicznych, choroby nowotworowej, aktywnych stanów zapalnych w okolicy poddawanej zabiegowi.

 

Umów wizytę
Napisz do nas
Formularz kontaktowy