Masaż Kobido jest uznawany za jedną z najstarszych i jednocześnie najbardziej skomplikowanych technik masażu na świecie. Wywodzi się z Japonii i według legendy był wynikiem walki między dwoma mistrzami Anma masażu. Po konkurencji masażu, która przez wiele miesięcy pozostawała nierozstrzygnięta, dwaj nauczyciele postanowili połączyć swoje siły i stworzyć nową technikę masażu Kobido. Przez kolejne stulecia technika ta była objęta wielką tajemnicą, jedynie rodzina cesarska mogła cieszyć się jej wyjątkowymi korzyściami. Jednakże ograniczenie to wraz z upływem czasu zostało zniesione i obecnie Kobido cieszy się coraz większą popularnością. Jest to technika praktykowana w prestiżowych instytucjach kosmetologicznych.
Znakomita większość znanych dotychczas technik masażu twarzy działa jedynie na jej powierzchownej warstwie. Masaż Kobido dzięki swojej wysokiej intensywności i złożoności oddziałuje na głębsze warstwy skóry oraz mięśni. Składa się on z 5 etapów, z czego każdy z nich jest odpowiedzialny za uzyskanie konkretnej reakcji ze strony układu mięśniowego, nerwowego oraz limfatycznego:
Tempo ruchów, jakie wykonuje terapeuta, podyktowane jest etapowością i zmierza do pracy w różnych aspektach. Stąd też na początku ruchy są wolne, dążąc do głębokiego relaksu klienta, natomiast w późniejszych etapach intensywne ruchy mają na celu stymulowanie skóry i mięśni, tak aby uzyskać efekty liftingujące. Warto podkreślić, iż prawidłowo wykonywana technika Kobido nie powinna wywoływać efektów bólowych, mimo tzw. “latających dłoni” na twarzy klienta.
Jedna sesja masażu Kobido, zwanego też niechirurgicznym liftingiem twarzy trwa około 75 minut. Zaleca się wykonanie od 1 do 2 sesji zabiegowych w tygodniu. Mimo, iż efekty masażu można zauważyć już po 1 zabiegu, to dla uzyskania długotrwałych rezultatów zaleca się pracę długoterminową.
Efekty masażu Kobido:
Przeczytaj także:
Do przeciwwskazań zabiegowych zaliczamy: ostre stany zapalne organizmu (gorączka), stany zapalne skóry (zakaźne, alergiczne), ekstrakcja zęba, stany ropne okołozębowe, przerwanie ciągłości naskórka, trądzik różowaty w fazie zaostrzenia, wysokie nadciśnienie tętnicze, do 4 tygodni po zastosowaniu wypełniaczy (np. kwas hialuronowy), do 2 tygodni po zastosowaniu botoksu, od 3 do 6 miesięcy po zastosowaniu nici PDO, po zabiegach mezoterapii igłowej, bądź zabiegach laserowych- po całkowitym zaniku stanu zapalnego.