Laserowe leczenie grzybicy paznokci

W naszej Klinice pracujemy wyłącznie na urządzeniach wykorzystujących osiągnięcia najnowszej technologii takich jak laser neodymowo-yagowy (Nd:YAG) Q-switch. Dzięki zastosowaniu laseroterapii odrastanie nowego, zdrowego paznokcia można zaobserwować już po 4-6 sesjach zabiegowych. Wiązka światła lasera przenika przez paznokieć i sięga do głębokich warstw skóry oraz tkanek otaczających. Laser likwiduje wyłącznie komórki grzyba, bez uszkadzania komórek skóry. Zabieg jest bezbolesny, bezinwazyjny, nie powoduje skutków ubocznych, nie wiąże się z ryzykiem uszkodzenia nerek lub wątroby, co występuje np. w przypadku stosowania doustnych leków przeciwgrzybiczych. Po zabiegu laseroterapii można od razu wrócić do codziennej aktywności. W zależności od stopnia zaawansowania grzybicy i rozległości zmian, zabieg trwa od 15 do 35 minut. W niektórych przypadkach istnieje możliwość nawrotu choroby i konieczne jest ponowne przeprowadzenie leczenia.

GRZYBICA PAZNOKCI – UPORCZYWY I WSTYDLIWY PROBLEM

Istnieje skuteczne rozwiązanie na krępującą i dokuczliwą dolegliwość jaką jest grzybica paznokci. Absolutna nowość, czyli bezinwazyjne leczenie laserowe. Laseroterapia stanowi doskonałą alternatywę dla długotrwałych, powszechnie stosowanych sposobów leczenia. Do tej pory tradycyjne metody terapii zabierały dużo czasu, wymagały wielu wyrzeczeń i niestety często nie przynosiły zadowalających efektów. Laserowe leczenie grzybicy paznokci, w przeciwieństwie do dotychczasowych klasycznych metod pozwala bezboleśnie, nieinwazyjnie, szybko i skutecznie usunąć problem. Laseroterapia w porównaniu do metod farmakologicznych nie obciąża organizmu pacjenta, tak jak wielomiesięczne kuracje różnymi lekami. Jest to szczególnie istotne dla starszych pacjentów, którzy stale przyjmują leki, mają osłabioną odporność, zmagają się ze schorzeniami wątroby lub nerek.
Grzybicy paznokci nie należy lekceważyć, ponieważ nieleczona może rozprzestrzenić się na zdrowe tkanki. Dlatego po zaobserwowaniu pierwszych niepokojących objawów należy udać się do specjalisty.

Umów wizytę
Napisz do nas
Formularz kontaktowy