Jak pozbyć się cellulitu?

19 października 2023

Jak pozbyć się cellulitu?

Jak pozbyć się cellulitu?

 Czym jest cellulit?

Cellulit, jest powszechnie występującym defektem kosmetycznym. Powstaje w wyniku nierównomiernie rozlokowanej tkanki tłuszczowej. Często jest wynikiem zaburzeń hormonalnych, zatrzymania wody w organizmie, czy też skłonności genetycznych. Miejsca, w których najczęściej występuje cellulit, to uda, pośladki, łydki. Swoim wyglądem przypomina skórkę pomarańczy. Ze względu na jego typy możemy rozróżnić cellulit wodny oraz tłuszczowy.

Jak pozbyć się cellulitu?

Endermologia jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów stosowanych w walce z cellulitem.
 Jest to rodzaj masażu podciśnieniowego wykonywanego na sprzęcie zaopatrzonym w specjalne masujące głowice z rolkami. W zależności od stopnia zaawansowania i lokalizacji, jesteśmy w stanie dobrać indywidualny plan zabiegowy dla każdej osoby. Do endermologii pacjent zakłada kostium, który umożliwia swobodną prace głowicami. Sam zabieg działa drenująco i ujędrniająco. Zmniejsza widoczność skórki pomarańczowej, wspomaga detoksykacje, modeluje i poprawia wygląd problematycznych partii ciała. Endermologia zalecana jest w serii 10-15 zabiegów. Wykonywana 2-3 razy w tygodniu przynosi zadowalające efekty.

Maximus TriLipo to zabieg wykorzystujący fale radiową oraz elektrostymulację. Dzięki temu połączeniu Maximus modeluje i ujędrnia tkankę w wybranym obszarze. Jest to terapia, którą można stosować pojedynczo lub w połączeniu z endermologią, w celu  zwalczania cellulitu. 
Zabieg należy do  bardzo przyjemnych. Polega na masażu specjalną głowicą powierzchni objętej cellulitem. Podczas zabiegu dochodzi do podgrzewania warstwy podskórnej  do odpowiedniej temperatury oraz delikatnej elektrostymulacji mięśni. Efektem jest przyspieszenie rozpadu tkanki tłuszczowej, zagęszczanie włókien kolagenowych, napinanie, a w rezultacie zagęszczenie i pojędrnienie skóry.  Zabieg należy wykonywać w serii minimum sześciu w około tygodniowych odstępach.

Kolejnym zabiegiem wykonywanym w celu niwelowania cellulitu i wspomagania redukcji tkanki tłuszczowej jest karboksyterapia. Zabieg polegający na podskórnym podaniu medycznego dwutlenku węgla za pomocą cieniutkiej igły. Karboksyterapia jest mało inwazyjnym zabiegiem. Medyczny dwutlenek węgla w organizmie częściowo przekształca się w kwas węglowy, który powoduje mechaniczne uszkodzenie komórek tłuszczowych. W wyniku tego zabiegu przyspieszony zostaje metabolizm i wydalanie uwolnionego tłuszczu.  Dodatkowo kontrolowany stan zapalny stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, co daje zagęszczenie i poprawę wyglądu  skóry w danym obszarze. Karboksyterapia najlepsze efekty przynosi wykonywana w serii minimum 6 do 10 zabiegów  co 10 lub 14 dni.

Wprowadzenie zdrowej i zrównoważonej diety może  również znacząco pomóc w redukcji cellulitu.  Należy unikać przetworzonych produktów spożywczych, bogatych w tłuszcze trans i nasycone oraz ograniczyć  spożycie soli i cukru. Do diety zaleca się wprowadzenie owoców, warzyw, pełnoziarnistych produktów zbożowych, chudego mięsa i zdrowych tłuszczów.

Regularna aktywność fizyczna wprowadzona jako rutyna pomoże w dużym stopniu w  zwalczaniu uporczywego cellulitu. Ćwiczenia wzmocnią mięśnie oraz  poprawę krążenia krwi. Ćwiczenia kardio, takie jak np. jogging, pływanie lub jazda na rowerze pobudzą metabolizm, przyspieszą krążenie i wspomogą niwelowanie skórki pomarańczowej.

Dodatkową metodą wspomagającą redukcje cellulitu są różnego rodzaju masaże. Regularne masowanie obszarów dotkniętych cellulitem może pomóc w poprawie krążenia krwi i limfy, co pomoże zmniejszyć widoczność cellulitu.   

Jak widać jest wiele różnych zabiegów i metod pomagających zniwelować cellulit. Ważna w tym wszystkim jest regularność i dobranie odpowiednich terapii do rodzaju cellulitu oraz trybu życia pacjenta.

Zapraszamy na konsultacje do naszych specjalistów w Klinice Dr Paradowska.

Umów wizytę
Napisz do nas
Formularz kontaktowy