Jak uniknąć powstawania zmarszczek wokół oczu?

15 marca 2019

Jak uniknąć powstawania zmarszczek wokół oczu?

Jak uniknąć powstawania zmarszczek wokół oczu?

W miarę upływu lat nasza skóra traci elastyczność, a zmarszczki wokół oczu stają się bardziej widoczne. Głębokie zmarszczki wokół oczu sprawiają, że wyglądamy na zmęczonych i starszych niż jesteśmy w rzeczywistości. Wprowadzenie tych kilku prostych zmian w stylu życia pozwoli zminimalizować powstawanie zmarszczek wokół oczu:

  • Stosowanie filtra przeciwsłonecznego. Większość zmarszczek na twarzy powstaje wskutek niekorzystnego działania promieni słonecznych. Należy codziennie używać kremu z filtrem minimum 15 SPF.
  • Noszenie okularów przeciwsłonecznych. Mrużenie oczu może sprzyjać powstawaniu zmarszczek na skórze, dlatego warto używać okularów przeciwsłonecznych.
  • Nawilżanie skóry. Wraz z upływem lat nasza skóra wytwarza coraz mniej sebum, które fizjologicznie dba o nawilżenie skóry, a także stanowi barierę dla promieni słonecznych. Stosowanie dobrego kremu nawilżającego na skórę wokół oczu pozwala zapobiegać zmarszczkom.
  • Rzucenie palenia papierosów. Powtarzalne ruchy twarzy wykonywane podczas palenia papierosów prowadzą do powstawania zmarszczek. Ponadto w dymie papierosowym znajdują się wolne rodniki, które również wpływają negatywnie na stan skóry. Rzucenie palenia sprawi, że skóra będzie lepiej dotleniona.
  • Zabiegi mikrodermabrazji. Zabieg mikrodermabrazji lub profesjonalny peeling chemiczny pozwalają usunąć martwe komórki z powierzchni skóry, przez co zmarszczki wokół oczu stają się mniej widoczne.
  • Stosowanie odpowiedniego kremu na noc. Bogaty krem pod oczy, np. zawierający retinol stosowany na noc poprawia produkcję kolagenu w skórze, co poprawia jej napięcie.
  • Dbanie o odpowiednią ilość snu. Organizm potrzebuje około 7-9 godzin snu dla regeneracji, niedobór snu sprawia, że zmarszczki są bardziej widoczne. Ponadto, by uniknąć zmarszczek najlepiej jest spać w pozycji na plecach.
  • Dbanie o odpowiednie nawodnienie organizmu. Odwodnienie sprawia, że skóra jest przesuszona, a zmarszczki wyraźniejsze.
  • Unikanie przemęczenia oczu. Praca przy monitorze komputera i zmęczenie mięśni okoruchowych może prowadzić do mrużenia oczu i powstawania zmarszczek. Należy dostosować jasność ekranu i wielkość czcionek na monitorze tak, by oczy nie były przemęczone.

Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę? Zapraszamy do kontaktu: 501 54 55 54

 

Umów wizytę w klinice
medycyny estetycznej dr Paradowskiej
Napisz do nas
Formularz kontaktowy