Jaki zabieg rekomendujemy w przypadku opadających powiek ?

16 czerwca 2021

Jaki zabieg rekomendujemy w przypadku opadających powiek ?

Jaki zabieg rekomendujemy w przypadku opadających powiek ?

Wraz z wiekiem Twoje powieki się rozciągają, a wspierające je mięśnie słabną. W rezultacie nadmiar tłuszczu może gromadzić się nad i pod powiekami, powodując obwisłe brwi, opadające górne powieki i worki pod oczami. Ponadto mocno zwiotczała skóra wokół oczu może zmniejszyć widzenie boczne (widzenie peryferyjne), zwłaszcza w górnej i zewnętrznej części pola widzenia.

 

Blefaroplastyka – zabieg mający na celu poprawę wyglądu opadających lub obwisłych powiek, blokujących część pola widzenia. Nadaje oczom bardziej młodzieńczy wygląd poprzez usunięcie nadmiaru skóry, tłuszczu i zwiotczałych mięśni z górnej i/lub dolnej powieki. Podczas zabiegu plastyki powiek nadmiar skóry i tłuszczu jest usuwany z górnej powieki poprzez nacięcie ukryte w naturalnym załamaniu powieki. Jeśli powieka opada, mięsień podnoszący górną powiekę można napiąć. Tłuszcz znajdujący się w dolnej powiece można usunąć lub przełożyć poprzez nacięcie ukryte na wewnętrznej powierzchni powieki. Możesz poddać się blefaroplastyce w tym samym czasie, co inny zabieg, taki jak lifting brwi, lifting twarzy lub resurfacing skóry.

 

Czego możesz się spodziewać?

 

W trakcie zabiegu:

Jeśli masz operację na górnych i dolnych powiekach, chirurg zazwyczaj najpierw zajmuje się górną powieką. On lub ona tnie wzdłuż fałdu powieki, usuwa nadmiar skóry, mięśni i ewentualnie tłuszczu i zamyka cięcie.

Na dolnej powiece chirurg wykonuje cięcie tuż pod rzęsami w naturalnym załamaniu oka lub wewnątrz dolnej powieki. Usuwa lub rozprowadza nadmiar tłuszczu, mięśni i zwiotczałej skóry oraz zamyka cięcie.

 

Po zabiegu: 

Po zabiegu dyskomfort jest na ogół łagodny, a leki przeciwbólowe nie zawierające aspiryny zwykle wystarczą. Większość pacjentów jest w stanie wrócić do większości czynności w ciągu tygodnia.

 

Procedura przeprowadzana jest w klinice Dr Paradowska przy ul. Wrocławskiej 33 w Krakowie przez chirurga plastycznego dr Łukasza Warchoła.
Umów wizytę w klinice
medycyny estetycznej dr Paradowskiej
Napisz do nas
Formularz kontaktowy