Niechirurgiczna korekta nosa – bezpieczna alternatywa dla rynoplastyki?

05 maja 2019

Niechirurgiczna korekta nosa – bezpieczna alternatywa dla rynoplastyki?

Niechirurgiczna korekta nosa – bezpieczna alternatywa dla rynoplastyki?

Niechirurgiczna korekta nosa – bezpieczna alternatywa dla rynoplastyki?

Niechirurgiczna korekta nosa to nowoczesna, bardzo bezpieczna metoda pozwalająca na poprawę estetyki twarzy w minimalnie inwazyjny sposób. Zabieg ten jest idealny dla korygowania niewielkich defektów w wyglądzie nosa, takich jak garb czy zaburzone proporcje. Podczas korekty lekarz wstrzykuje w określone miejsca kwas hialuronowy, który w subtelny i naturalny sposób pozwala zmodyfikować wygląd nosa. Procedura trwa około 15-25 minut, a efekty utrzymują się nawet do 16-18 miesięcy. Co ważne, gdy efekty zabiegu nie są zadowalające, lekarz może podać hialuronidazę i rozpuścić kwas hialuronowy.

Niechirurgiczna korekta nosa jest odpowiednia dla pacjentów, którzy chcieliby:

  • Wyrównać garb na nosie
  • Podnieść opadający koniuszek nosa
  • Zredukować asymetrię nosa
  • Wypełnić blizny na nosie

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, korekta nosa wiąże się z pewnym ryzykiem powikłań. Jeśli preparat nie zostanie prawidłowo wstrzyknięty, może dojść do zaburzenia krążenia lub powstania nieestetycznych grudek na nosie. Do innych rzadkich skutków ubocznych należą: krwawienie, siniaki i zakażenie.

Zabieg niechirurgicznej korekty nosa jest przeciwwskazany u osób cierpiących na przewlekłe choroby skóry, u kobiet w ciąży, kobiet karmiących piersią i osób uczulonych na wypełniacze oraz chorych na schorzenia autoimmunologiczne. Ponadto, u osób, które w przeszłości przebyły uraz nosa skutki zabiegu mogą być mało satysfakcjonujące.

Do niewątpliwych zalet niechirurgicznej korekty nosa możemy zaliczyć:

  • Minimalną inwazyjność zabiegu, bez konieczności wykonywania nacięć czy zakładania szwów.
  • Brak okresu rekonwalescencji. Po zabiegu pacjent może od razu powrócić do codziennej aktywności. Drobne zaczerwienienie można łatwo zakryć delikatnym makijażem.
  • Efekty są widoczne od razu po zabiegu.
  • Zabieg nie jest zbyt bolesny, wystarcza zastosowanie miejscowo znieczulającego środka.
  • Niższy koszt zabiegu, niż w przypadku operacji plastycznej nosa

Jeśli przeszkadza Ci wygląd Twojego nosa, ale nie chcesz poddawać się operacji, opisana metoda może być dla Ciebie idealna. Koniecznie skonsultuj się ze specjalistą medycyny estetycznej z naszej Kliniki, by uzyskać informacje na temat tej procedury.

Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę? Zapraszamy do kontaktu: 501 54 55 54

 

 

Umów wizytę w klinice
medycyny estetycznej dr Paradowskiej
Napisz do nas
Formularz kontaktowy