Pielęgnacja skóry po 30 roku życia – jak utrzymać młody wygląd ?

05 września 2023

Pielęgnacja skóry po 30 roku życia – jak utrzymać młody wygląd ?

Pielęgnacja skóry po 30 roku życia – jak utrzymać młody wygląd ?

Już od 25. roku życia poziom kolagenu w naszym organizmie znacznie spada. Na skórze pojawiają się wówczas pierwsze zmarszczki, zmniejsza się nawilżenie i napięcie.  Pomimo młodego wieku skóra po 30. roku życia powinna być odpowiednio pielęgnowana, by jak najdłużej zachowała zdrowy i promienny wygląd.

Prawidłowo dobrana pielęgnacja pozwala znacząco spowolnić procesy starzenia się.
Ważnym elementem pielęgnacji skóry jest dokładne oczyszczenie, które pozwala przygotować skórę do dalszych etapów. Dwuetapowe zmywanie za pomocą odpowiednio dobranego żelu, emulsji lub pianki pozwoli na delikatne złuszczenie martwego naskórka oraz pozbycie się zanieczyszczeń i nadmiaru sebum.

Jak ważne w domowym oczyszczaniu są peelingi ?

Dzięki stosowaniu peelingów raz do dwóch razy w tygodniu, pory skóry zostają  odblokowane, a produkcja sebum będzie znacznie zredukowana. Peelingi  zmniejszają warstwę rogową naskórka i umożliwiają większą penetrację składników aktywnych stosowanych w dalszych etapach pielęgnacji.

W zależności od potrzeb skóry wskazane są peelingi mechaniczne i chemiczne z kwasami AHA lub BHA. 

Ważnym elementem w pielęgnacji skóry jest wprowadzenie antyoksydantów, które skutecznie zwalczają wolne rodniki. Powinniśmy szukać produktów z takimi składnikami jak witamina C, E, koenzym Q10, kwas ferulowy, kwas azelainowy.

Jaką rolę odgrywa stosowanie serum?

Serum będzie odpowiednim, silnie skoncentrowanym produktem, które należy włączyć do codziennej rutyny, szukając w jego składzie właśnie antyoksydantów. 

Kluczową rolę odgrywa odpowiednie nawilżenie skóry. Należy pamiętać o nakładaniu kremu zarówno rano i wieczorem. Do silnie nawilżających składników, które będą zapobiegać przed transepidermalną utratą wody należą między innymi: ceramidy, kwas hialuronowy, mocznik. 
Są to substancje mocno odżywiające, nawilżające i odbudowujące uszkodzenia warstwy hydrolipidowej.

Czy dbanie o okolice oczu jest ważne ?

Jeśli chodzi o okolicę oczu, należy ją traktować z duża starannością. Skóra w tym rejonie jest znacznie cieńsza, co za tym idzie szybciej uwydatnia zmarszczki. Dlatego delikatne kremy z dużą zawartością kwasu hialuronowego będą nawilżały i wypełniały te miejsca. Dodatkowo obligatoryjnym produktem jest krem z SPF, który chroni skórę przed negatywnym działaniem promieniowania UVA/UVB/HEV. Będzie zapobiegał powstawaniu przebarwień, oparzeń i nadmiernej utracie wody. 
W zależności od rodzaju skóry, produkty powinny być odpowiednio dostosowane do aktualnego stanu.

Skóry mieszane, problematyczne oprócz intensywnego nawilżenia powinny mieć dostarczane wraz z pielęgnacją np. kwas salicylowy, migdałowy, niacynami, które będą działały przeciwzapalnie i regulująco na pracę gruczołów łojowych.
Skóry wrażliwe, naczyniowe – pantenol, alantoinę, mocznik, kwas hialuronowy, witaminę C. Bardzo podobnie w przypadku cer mocno przesuszonych i odwodnionych. 

Jeśli masz wątpliwości, najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja u naszych kosmetologów, która pozwoli dostosować całą pielęgnację do potrzeb twojej skóry.

Przyjdź do Kliniki Dr Paradowska na konsultację, a nasi specjaliści pomogą dobrać zabieg odpowiedni do Twoich potrzeb. 

Umów wizytę
Napisz do nas
Formularz kontaktowy