Jakie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są najpopularniejsze?

30 czerwca 2023

Jakie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są najpopularniejsze?

Jakie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są najpopularniejsze?

Zabiegi medycyny estetycznej podbiły polski rynek. Coraz więcej osób zastanawia się nad wyborem terapii, która będzie odpowiadała ich potrzebom. Poniżej przybliżymy 7 najbardziej popularnych zabiegów.

 

 

Nr 1. Botoks- toksyna botulinowa

Jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Działa miorelaksacyjnie na mięśnie powodując zmniejszenie i wypłycenie zmarszczek. Jest wykonywany w celu zniwelowania zmarszczek poprzecznych czoła, kurzych łapek czy też lwiej zmarszczki. Zabieg należy do szybkich i bezpiecznych. Jego efekty utrzymują się do około 6 miesięcy. Toksyna botulinowa stosowana jest również w celu leczenia nadpotliwości, czy też bruksizmu.

Botoks jest zabiegiem wybieranym w pierwszej kolejności przez pacjentów. Daje szybkie i zadowalające rezultaty, w celu uzyskania młodszego wyglądu.

 

Nr 2. Mezoterapia igłowa 

Zabieg polegający na podskórnych lub śródskórnym podaniu odpowiednio dobranego koktajlu  lub kwasu hialuronowego w dane obszary twarzy lub ciała. Dzięki mezoterapii można uzyskać  naturalny i długofalowy efekt już po kilkunastu dniach. Zabieg  zmniejsza widoczność zmarszczek, rewitalizuje, poprawia gęstość i jędrność  skóry. Mezoterapia należy do mało inwazyjnych terapii. Najlepsze efekty przynosi po wykonanej serii w zależności od potrzeb i stanu skóry. Przywraca zdrowy wygląd, ujednolica koloryt, ujędrnia i napina.

 

Nr 3. Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Metoda powiększenia ust, polegająca na podaniu odpowiedniej ilości kwasu hialuronowego. Jest to szybki i praktycznie bezbolesny zabieg, dający natychmiastowy rezultat. Dzięki niemu można zniwelować asymetrię, nawilżyć i uwydatnić usta, bez efektu przerysowania. Usta będą pełne i nawilżone przez około 10-12 tygodni. 

 

Nr 4. Wolumetria kwasem hialuronowym

Zabieg polegający na podaniu odpowiednio usieciowanego kwasu hialuronowego w kluczowe obszary twarzy np. okolicę kości policzkowych,  żuchwę. Zabieg ma na celu uwydatnić i wypełnić dane obszary. Dzięki niemu uzyskać można młodszy wygląd twarzy, poprawić defekty nosa, wypełnić również dolinę łez. Efekty zabiegu w zależności od indywidualnych predyspozycji utrzymują się do 12 miesięcy.

 

Nr 5. Dermapen- mezoterapia mikroigłowa

Zabieg polegający na wykonaniu  serii nakłuć w skórze na odpowiedniej głębokości oraz dostarczeniu wgłąb składników serum. Dermapen pobudza skórę do naturalnej produkcji kolagenu.  Jest stosowany w celu redukcji blizn, spłycenia zmarszczek, zmniejszenia porów i rozstępów. Ma działanie silnie przeciwstarzeniowe. Jego efekty widocznie są już po pierwszym zabiegu. Terapia przynosi długofalowe korzyści, rozświetla i poprawia jakość skóry. Najlepsze i długotrwałe efekty przynosi wykonana w serii 3-6 zabiegów.

 

Nr 6. Depilacja laserowa

Zabieg nieinwazyjnego, trwałego usuwania owłosienia za pomocą fali lasera. Umożliwia praktycznie całkowite pozbycie się zbędnych włosów na twarzy i ciele. Dzięki serii minimum 6 zabiegów w określonych odstępach czasu, jesteśmy w stanie uzyskać gładką skórę. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu.  Jest to szybka i skuteczna terapia.  

 

Nr 7. Morpheus8 – radiofrekwencja mikroigłowa 

Zabieg polegający na punktowym mikrouszkodzeniu skóry za pomocą prądu RF. Aplikator mikroigłowy stymuluje skórę na odpowiedniej głębokości, dając efekt poprawy jędrność skóry, redukcji blizn, zmarszczek, cellulitu i rozstępów. Poprawa jakości skóry i znaczny lifting widoczne są już po pierwszym zabiegu Morpheus8.

 

 

Przyjdź do Kliniki Dr Paradowska na konsultację, a nasi specjaliści pomogą dobrać zabieg odpowiedni do Twoich potrzeb. 

Umów wizytę
Napisz do nas
Formularz kontaktowy